Kommenteeri

Sõnausele on laekunud juba 2000 uudissõna

Kahe nädalaga on uudisdigisõnade korjele Sõnaus laekunud üle 2000 sõna 755 inimeselt. Põnevamate uudissõnadena on pakutud asur või kõps GPS-seadme asemel, eino või äkve vasteks elektriautole, õhuk või taevur droonile, ruumer või trinter 3D-printerile ning levila ja õhuk asendamaks wifit.

“Väga tore, et nii kodumaal kui hajalas elavate eestlaste ind uusi sõnu välja mõelda ja esitada ei ole raugenud,” rõõmustas ettevõtmise projektijuht Ede Tamkivi. “Senisest veel aktiivsemalt julgustaks osalema ka koolide esindajaid, sest parim klassikollektiiv saab auhinnaks kohtumise Eesti Vabariigi Presidendiga.”

Kõik sõnakorjel osalejad saavad lisaks võimaluse külastada Vabamu muuseumi sooduspiletiga.

Kõige agaramalt on seni vasteid pakutud Sõnause veebilehel väljatoodud näidissõnadele. Nii on sõnale shortcut tänaseks tulnud juba 111 uudissõna pakkumist, neist 17 korral on pakutud vasteks lühik. “Sõnakorje teisel nädalal lisasime veebilehele uue valiku näidissõnu ja nüüd on pakutud sõnade valik ka oluliselt laiem,” lisas Tamkivi.

Uudisdigisõnu saab pakkuda veel kaheksa päeva. Seejärel toimub seltsimeedias parimate sõnade valimiseks rahvahääletus ning lõpliku valiku uudissõnadest teeb keeleteadlastest ekspertide kogu. Võitjasõnad kuulutatakse välja 8. detsembril, keeleuuendusliikumise algataja Johannes Aaviku 140. sünniaastapäeval ning parimaid sõnaloojaid tunnustatakse auhindadega.

Sõnaus on Vabamu muuseumi ja presidendi kantselei ühisalgatus. Kõik huvilised saavad üksi, sõpruskonna või klassiga esitada tehnoloogiaga seotud terminitele eestikeelseid vasteid kuni 28. novembrini. 

Lisa kommentaar

Email again: